fbpx
Umów wizytę

Badania laboratoryjne

Podstawowe badania, które są wykorzystywane w rozpoznawaniu zaburzeń metabolicznych to:
  • mofrologia krwi obwodowej
  • TSH
  • glukoza na czczo
  • lipidogram
W zależności od występowania chorób współtowarzyszących można rozszerzać ten zakres o:
  • dodatkowe badania oceniające pracę tarczycy
  • badania hormonalne
  • badania w kierunku nietolerancji pokarmowych.

 

Badania wykonasz na miejscu dzięki współpracy z MDT Medical

*Szczegółowa lista oraz cennik dostępne są tutaj

Dzięki badaniom laboratoryjnym dietetyk może poznać w jakiej kondycji zdrowotnej jest pacjent i wykryć ewentualne zagrożenia. Dostarczenie wyników badań na pierwszą wizytę pozwoli specjaliście poznać dokładniej stan zdrowia pacjenta i odpowiednio dostosować plan żywieniowy oraz program współpracy do jego potrzeb.


Jeśli zdecydujesz się na konsultację dietetyczną i zakup planu żywieniowego (minimum 14-dniowego) otrzymasz pakiet poniższych badań (glukoza, morfologia, tsh, lipidogram) o wartości 89 PLN - GRATIS!

GLUKOZA
LIPIDOGRAM
MORFOLOGIA
TSH

Badanie to jest wykorzystywane w celu rozpoznania cukrzycy u pacjentów bezobjawowych. Dodatkowo badanie glukozy jest elementem wyjściowym przy identyfikacji wielu zaburzeń gospodarki węglowodanowej.

 

*W celu wykonania badania pacjent powinien powstrzymać się od spożywania pokarmu przez przynajmniej 10 godzin poprzedzających badanie

Badanie to dostarcza informacji na temat:

  • stężenia poszczególnych frakcji lipidowych w osoczu krwi żylnej (HDL, LDL),
  • poziomu cholesterolu całkowitego,
  • stężenia trójglicerydów,

Badanie wykonuje się na czczo i wykorzystuje w celu diagnostyki lub monitorowania poziomu frakcji lipidowych u pacjentów cierpiących na choroby sercowo- naczyniowe, cukrzycę, zespół metaboliczny czy też choroby nerek. Warto wykonać je również w ramach profilaktyki.

 

*Pacjent powinien powstrzymać się od przyjmowania pokarmów co najmniej przez 8 godzin poprzedzających badanie

Badanie polegające na ilościowej i jakościowej ocenie występujących w niej elementów morfotycznych. Badanie wykonuje się zarówno w celach profilaktycznych , diagnostyce  i monitorowaniu schorzeń. 

 

*Pacjent powinien powstrzymać się od przyjmowania pokarmów co najmniej przez 8 godzin poprzedzających badanie

Hormon tyreotropowy wydzielany jest przez przysadkę mózgową i działa na tarczycę, pobudzając ją do produkcji hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny. Badanie to dostarcza podstawowych informacji na temat pracy gruczołu tarczycowego i wykorzystywane jest w celu diagnostyki jego chorób. Badanie to jest również wykorzystywane w diagnostyce niepłodności, monitorowania terapii hormonami tarczycy oraz zaburzeniach rytmu serca.

 

*Pacjent powinien powstrzymać się od przyjmowania pokarmów co najmniej przez 8 godzin poprzedzających badanie

*Badania wykonasz na miejscu, po uprzednim umówieniu terminu. Badania można wykonać zarówno przed wizytą (aby skorzystać z promocji wymagana płatność z góry za konsultację i jadłospis),  jak i po wizycie (dietetyk dopasowuje szczegóły współpracy do wyników badań pacjenta po ich otrzymaniu)