Umów wizytę

Badania laboratoryjne

La CaloriaOferta naszych usług ▹ Badania laboratoryjne

Dzięki badaniom laboratoryjnym dietetyk może poznać, w jakiej kondycji zdrowotnej jest pacjent i wykryć ewentualne zagrożenia. Dostarczenie wyników badań na pierwszą wizytę pozwoli specjaliście poznać dokładniej stan zdrowia pacjenta i odpowiednio dostosować plan żywieniowy oraz program współpracy do jego potrzeb.

Badania wykonasz na miejscu


Podstawowe badania, które są wykorzystywane w rozpoznawaniu zaburzeń metabolicznych to:

  • morfologia krwi obwodowej
  • TSH
  • glukoza na czczo
  • lipidogram

 

W zależności od występowania chorób współtowarzyszących można rozszerzać ten zakres o:

  • dodatkowe badania oceniające pracę tarczycy
  • badania hormonalne
  • badania w kierunku nietolerancji pokarmowych.
Badania laboratoryjne dietetyk La Caloria

Pakiet badań gratis!

Jeśli zdecydujesz się na konsultację dietetyczną i zakup planu żywieniowego (minimum 14-dniowego) otrzymasz pakiet poniższych badań (glukoza, morfologia, tsh, lipidogram) o wartości 89 PLN - GRATIS

GLUKOZA

Badanie to jest wykorzystywane w celu rozpoznania cukrzycy u pacjentów bezobjawowych. Dodatkowo badanie glukozy jest elementem wyjściowym przy identyfikacji wielu zaburzeń gospodarki węglowodanowej.

LIPIDOGRAM

Badanie to dostarcza informacji na temat:

  • stężenia poszczególnych frakcji lipidowych w osoczu krwi żylnej (HDL, LDL),
  • poziomu cholesterolu całkowitego,
  • stężenia trójglicerydów,

Badanie wykonuje się na czczo i wykorzystuje w celu diagnostyki lub monitorowania poziomu frakcji lipidowych u pacjentów cierpiących na choroby sercowo- naczyniowe, cukrzycę, zespół metaboliczny czy też choroby nerek. Warto wykonać je również w ramach profilaktyki.

MORFOLOGIA

Badanie polegające na ilościowej i jakościowej ocenie występujących w niej elementów morfotycznych. Badanie wykonuje się zarówno w celach profilaktycznych , diagnostyce  i monitorowaniu schorzeń.

TSH

Hormon tyreotropowy wydzielany jest przez przysadkę mózgową i działa na tarczycę, pobudzając ją do produkcji hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny. Badanie to dostarcza podstawowych informacji na temat pracy gruczołu tarczycowego i wykorzystywane jest w celu diagnostyki jego chorób. Badanie to jest również wykorzystywane w diagnostyce niepłodności, monitorowania terapii hormonami tarczycy oraz zaburzeniach rytmu serca.


Badania wykonasz na miejscu, po uprzednim umówieniu terminu. Badania można wykonać zarówno przed wizytą (aby skorzystać z promocji wymagana płatność z góry za konsultację i jadłospis),  jak i po wizycie (dietetyk dopasowuje szczegóły współpracy do wyników badań pacjenta po ich otrzymaniu).

Pełen wykaz dostępnych badań i cennik

ZNAJDZIESZ TUTAJ

Zapisz się na nasz newsletter!

i otrzymaj kod zniżkowy -10% na nasze usługi

FreshMail.pl

FreshMail.pl