Umów wizytę

Zdrowe odżywianie

La CaloriaObszary Specjalizacji ▹ Zdrowe odżywianie

Złe nawyki żywieniowe mogą być przyczyną wielu chorób. Zmiana swoich przyzwyczajeń bywa trudna i nie zawsze prawidłowa. Jeśli do chwili obecnej Twoja dieta opierała się głównie na przetworzonych produktach i fast foodach, to najwyższa pora to zmienić. Taki sposób odżywiania i brak aktywności fizycznej sprzyja wystąpieniu w przyszłości otyłości, chorób serca, nowotworów i wielu, wielu innych schorzeń.

Problemy ze zdrowym odżywianiem mają nie tylko osoby ze zbyt wysoką, ale również ze zbyt niską masą ciała. Niedowaga, tak samo jak nadwaga, jest niebezpieczna dla zdrowia. Nadmiernie szczupłe osoby bardzo często są niedożywione. Taki stan powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu narządów, niedobory składników mineralnych i witamin oraz groźne dla życia choroby.

Wiesz, lub wydaje Ci się, że masz niedobory niektórych mikroelementów i zastanawiasz się, co należy zrobić, by je uzupełnić?

Nie stosuj tony suplementów, ponieważ zapotrzebowanie na prawie każdy składnik pokarmowy możesz bez problemu pokryć, jedząc naturalne produkty spożywcze. Jeśli nie bardzo wiesz, które pokarmy powinieneś wybierać, umów się na wizytę do naszej poradni. Dietetyk dokładnie przeanalizuje Twój przypadek i dobierze odpowiedni dla Ciebie plan działania i właściwą dietę.

Nasi dietetycy:

  • Nauczą Cię, w jaki sposób zmienić swoje dotychczasowe nawyki, abyś w końcu mógł w pełni zadbać o swoje zdrowie.
  • Doradzą, jakich produktów należy się wystrzegać, a które bezwzględnie trzeba włączyć do codziennego jadłospisu.
  • Podpowiedzą, jakie ćwiczenia fizyczne najlepiej wykonywać, aby dieta przyniosła oczekiwane efekty.
  • Odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

 
W razie potrzeby na miejscu wykonasz badania laboratoryjne, które zwiększą wartość diagnostyczną konsultacji.

Z nami zdrowe odżywianie to przyjemność!