Umów wizytę

Terapia nadwagi i otyłości

Dzięki naszym dietetykom zmienisz swój sposób odżywiania, poprawisz samopoczucie i bezpowrotnie zrzucisz znienawidzone kilogramy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami potwierdzone sukcesami. Nasz dietetyk będzie dla Ciebie oparciem w każdej chwili słabości. Przedstawi Ci wszystkie zalety zdrowego odchudzania i dopasuje plan żywieniowy do Twojego trybu życia.

Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty, zarówno stacjonarnej jak i online, dietetyk przeprowadzi z Tobą rzetelny wywiad zdrowotno-żywieniowy. Dokładnie wypyta Cię o Twoje zwyczaje żywieniowe, dolegliwości zdrowotne oraz aktywność fizyczną. W trakcie konsultacji stacjonarnej, dodatkowo zostanie przeprowadzona analiza składu ciała za pomocą nowoczesnego sprzętu Tanita MC-780 MA, która wykaże, ile w Twoim organizmie znajduje się tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz wody. Na tym etapie otrzymasz od dietetyka wstępne zalecenia żywieniowe.

Spodziewane efekty

Skuteczne odchudzanie pod kontrolą dietetyka to wdrożenie w życie nie tylko jego porad, ale przede wszystkim stosowanie indywidualnego jadłospisu o odpowiedniej dla Ciebie kaloryczności. Zatem <strong>warto rozważyć zakup zdrowej, zbilansowanej diety,</strong> która ułatwi Ci drogę do wymarzonej sylwetki, a także dostarczy mnóstwa pomysłów na smaczne i ciekawe dania. Po maksymalnie 5 dniach roboczych od daty zamówienia otrzymasz dostosowany do Twoich potrzeb jadłospis. Już po pierwszym tygodniu od momentu jego wdrożenia powinieneś zauważyć efekty, a po miesiącu możesz spodziewać się spadku masy ciała od 2 do 4 kg.

Motywacja i stały kontakt z dietetykiem

W trakcie trwania całej dietoterapii masz możliwość stałego kontaktu ze swoim dietetykiem. Jeśli potrzebujesz wsparcia między wizytami kontrolnymi, możesz zawsze zadzwonić lub napisać do prowadzącego Cię dietetyka. We współpracy ważne jest, aby wizyty kontrolne odbywały się cyklicznie (co 4 tygodnie), aż do momentu uzyskania przez Ciebie wymarzonej masy ciała. Spotkania te są świetną motywacją do dalszego działania i możliwością monitorowania Twoich postępów.

Zastanawiasz się czy problem dotyczy Ciebie?

Podstawowym wskaźnikiem pomagającym to ocenić jest wskaźnik BMI. Wyznaczanie wskaźnika masy ciała (BMI – z ang. Body Mass Index) pomaga określić  zagrożenie chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, czy chorobami serca. Jego podwyższona wartość wskazuje na większe ryzyko wystąpienia tych chorób.

Sprawdź swoje BMI

Wartość BMI 25kg/m2 - 29,9 kg/m2

Taka wartość świadczy o występowaniu nadwagi. Nadmierna masa ciała jest groźna dla Twojego zdrowia. Tkanka tłuszczowa, która przez lata nagromadziła się w Twoim organizmie może przysporzyć Ci wielu problemów – nie tylko estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nadwaga to prosta droga do otyłości. Bez zmiany nawyków żywieniowych i zwiększenia aktywności fizycznej możesz doprowadzić do wystąpienia szeregu chorób przewlekłych ściśle związanych ze zbyt dużą masą ciała.

Wartość BMI powyżej 30 kg/m2

Jeśli otrzymałeś wynik powyżej lub równe 30 kg/m², wskazuje to na otyłość.To już nie tylko nadmierna masa ciała, ale przede wszystkim choroba przewlekła. Jest ona przyczyną wielu problemów – odbiera zdrowie, jak i radość z życia. Tkanka tłuszczowa otulająca narządy wewnętrzne sprzyja otłuszczeniom wielu organów, w tym tak ważnych jak wątroba czy serce. Nie mogą one spełniać wówczas swojej roli, co prowadzi do poważnych powikłań i niejednokrotnie do przedwczesnych zgonów.

Potrzebujesz wsparcia dietetyka?

Zapisz się na nasz newsletter!

i otrzymaj kod zniżkowy -10% na nasze usługi

FreshMail.pl

FreshMail.pl