fbpx
Umów wizytę

Odchudzanie

Łapiesz się za głowę wchodząc na wagę?  Nie czekaj dłużej i z naszą pomocą zacznij dążyć do osiągnięcia wymarzonej figury i popraw kondycję swojego organizmu. Dzięki naszym dietetykom zmienisz swój sposób odżywiania, poprawisz samopoczucie i bezpowrotnie zrzucisz znienawidzone kilogramy.

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami potwierdzone sukcesami. Nasz dietetyk będzie dla Ciebie oparciem w każdej chwili słabości. Przedstawi Ci wszystkie zalety zdrowego odchudzania i dopasuje plan żywieniowy do Twojego trybu życia.

 

Jak wygląda współpraca z dietetykiem w zakresie odchudzania?
Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty w naszej poradni dietetyk przeprowadzi z Tobą rzetelny wywiad zdrowotno-żywieniowy. Dokładnie wypyta Cię o Twoje zwyczaje żywieniowe, dolegliwości zdrowotne oraz aktywność fizyczną. W trakcie konsultacji zostanie przeprowadzona analiza składu ciała za pomocą nowoczesnego sprzętu Tanita MC-780 MA, która wykaże, ile w Twoim organizmie znajduje się tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz wody. Na tym etapie otrzymasz od dietetyka wstępne zalecenia żywieniowe.

Skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie pod kontrolą dietetyka to wdrożenie w życie nie tylko jego porad, ale przede wszystkim stosowanie indywidualnego jadłospisu o odpowiedniej dla Ciebie kaloryczności. Warto zatem rozważyć zakup zdrowej, zbilansowanej diety, która ułatwi Ci drogę do wymarzonej sylwetki, a także dostarczy mnóstwa pomysłów na smaczne i ciekawe dania.

Spodziewane efekty

Po maksymalnie 5 dniach roboczych od pierwszej wizyty otrzymasz dostosowany do Twoich potrzeb jadłospis. Już po pierwszym tygodniu od momentu jego wdrożenia powinieneś zauważyć efekty, a po miesiącu możesz spodziewać się spadku masy ciała od 2 do 4 kg.

Wizyta kontrolna

Po upływie 4 tygodni warto udać się na wizytę kontrolną, podczas której dietetyk ponownie wykona analizę składu ciała i sprawdzi Twoje postępy. To jest również czas dla Ciebie – możesz zadać dietetykowi nurtujące Cię pytania, które nasunęły się podczas stosowania diety. Wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane, a jadłospis rzetelnie omówiony i w razie potrzeby zmodyfikowany.

Motywacja

Wizyty kontrolne powinny odbywać się cyklicznie, aż do momentu uzyskania przez Ciebie wymarzonej masy ciała. Spotkania te są świetną motywacją do dalszego działania i możliwością korygowania ewentualnych błędów.

Stały kontakt z dietetykiem

W trakcie trwania całej dietoterapii masz możliwość stałego kontaktu ze swoim dietetykiem. Jeśli potrzebujesz wsparcia między wizytami kontrolnymi, możesz zawsze zadzwonić lub napisać do prowadzącego Cię dietetyka.

Zastanawiasz się czy problem dotyczy Ciebie? Podstawowym wskaźnikiem pomagającym to ocenić jest wskaźnik BMI

Wyznaczanie wskaźnika masy ciała (BMI - z ang. Body Mass Index) pomaga określić  zagrożenie chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, czy chorobami serca. Jego podwyższona wartość wskazuje na większe ryzyko wystąpienia tych chorób. Kliknij na kalkulator poniżej i sprawdź swoje BMI:

BMI

Taka wartość świadczy o występowaniu nadwagi. Nadmierna masa ciała jest groźna dla Twojego zdrowia. Tkanka tłuszczowa, która przez lata nagromadziła się w Twoim organizmie może przysporzyć Ci wielu problemów – nie tylko estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nadwaga to prosta droga do otyłości. Bez zmiany nawyków żywieniowych i zwiększenia aktywności fizycznej możesz doprowadzić do wystąpienia szeregu chorób przewlekłych ściśle związanych ze zbyt dużą masą ciała.

Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, by zadbać o swoje zdrowie. Nasi dietetycy ułatwią Ci to zadanie, dobierając odpowiedni dla Ciebie, indywidualny plan żywieniowy oraz wspierając przez cały okres dietoterapii.


 

BMI

Jeśli otrzymałeś wynik powyżej lub równe 30 kg/m², wskazuje to na otyłość. To już nie tylko nadmierna masa ciała, ale przede wszystkim choroba przewlekła. Jest ona przyczyną wielu problemów – odbiera zdrowie, jak i radość z życia. Tkanka tłuszczowa otulająca narządy wewnętrzne sprzyja otłuszczeniom wielu organów, w tym tak ważnych jak wątroba czy serce. Nie mogą one spełniać wówczas swojej roli, co prowadzi do poważnych powikłań i niejednokrotnie do przedwczesnych zgonów. Przerażające, ale niestety prawdziwe.

Nie martw się jednak na zapas, ponieważ nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez cały proces odchudzania, który wbrew powszechnym opiniom, nie wiąże się z permanentną głodówką, tylko z czerpaniem przyjemności z jedzenia. Gwarantujemy opiekę dietetyka nie tylko przez cały okres trwania redukcji masy ciała, ale również po jego zakończeniu.

Warto zaznaczyć, że znacznie bardziej miarodajnym wyznacznikiem kondycji organizmu jest analiza składu ciała.

Badanie to przy użyciu profesjonalnej aparatury medycznej wykonasz u nas w gabinecie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jeśli któryś z powyższych problemów dotyczy Ciebie lub po prostu pragniesz zmienić swój sposób odżywania, umów się na wizytę . Zapewniamy pełen profesjonalizm świadczonych usług i z ogromną dozą empatii pomożemy Ci osiągnąć zamierzony cel.