Umów wizytę

Terapia nadwagi i otyłości

Odchudzanie warszawa

Nasi dietetycy doradzą jak zmienić  sposób odżywiania, poprawić samopoczucie poprzez dopasowanie diety i  w sposób kontrolowany zredukować masę ciała. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami potwierdzone sukcesami. Nasz dietetyk będzie oparciem w każdej chwili słabości. Przedstawi wszystkie zalety zdrowego odchudzania warszawa i dopasuje plan żywieniowy do każdego trybu życia

Gdzie nas znajdziesz?

Nasza poradnia dietetyczna znajduje się w Warszawie przy ulicy Pokornej, 5 minut pieszo od Metra Dworzec Gdański. Nasze usługi dostępne są również w klinice medycyny estetycznej L’echappee Belle Spa na Warszawskiej Sadybie

Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty, zarówno stacjonarnej jak i online, dietetyk przeprowadzi rzetelny wywiad zdrowotno-żywieniowy. Dokładnie wypyta o zwyczaje żywieniowe, dolegliwości zdrowotne oraz aktywność fizyczną. W trakcie konsultacji stacjonarnej, dodatkowo zostanie przeprowadzona analiza składu ciała za pomocą nowoczesnego sprzętu Tanita MC-780 MA, która wykaże, ile znajduje się tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz wody w organizmie. Na tym etapie dietetyk przekaże wstępne zalecenia.

Spodziewane efekty

Odchudzanie warszawa pod kontrolą dietetyka to wdrożenie w życie nie tylko jego porad, ale przede wszystkim stosowanie indywidualnego jadłospisu o odpowiedniej dla Ciebie kaloryczności. Zatem warto rozważyć zakup zdrowej, zbilansowanej diety od naszego dietetyka, która ułatwi drogę do wymarzonej sylwetki, a także dostarczy mnóstwa pomysłów na smaczne i ciekawe dania. Po maksymalnie 5 dniach roboczych od daty zamówienia przygotowany zostanie spersonalizowany jadłospis. Już po pierwszym tygodniu od momentu jego wdrożenia powinno się zauważyć efekty, a po miesiącu można spodziewać się zauważalnego spadku masy ciała

Motywacja i stały kontakt z dietetykiem

W trakcie trwania całej dietoterapii istnieje możliwość stałego kontaktu z dietetykiem. W razie potrzeby wsparcia między wizytami kontrolnymi, wystarczy zadzwonić lub napisać do dietetyka prowadzącego. We współpracy ważne jest, aby wizyty kontrolne odbywały się cyklicznie (co 4 tygodnie), aż do momentu uzyskania wymarzonej masy ciała. Spotkania te są świetną motywacją do dalszego działania i możliwością monitorowania postępów.

Profesjonalne wsparcie dietetyka?

Zachęcamy również do zostawienie danych kontaktowych - nasz dietetyk skontaktuje się i odpowie na wszystkie pytania!

[]
1 Step 1

*Dane wpisane w formularzu wykorzystane zostaną wyłącznie w celach kontaktowych.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Jak zidentyfikować problem z nadwagą?

Podstawowym wskaźnikiem pomagającym to ocenić jest wskaźnik BMI. Wyznaczanie wskaźnika masy ciała (BMI – z ang. Body Mass Index) pomaga określić  zagrożenie chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, czy chorobami serca. Jego podwyższona wartość wskazuje na większe ryzyko wystąpienia tych chorób.

Wartość BMI 25kg/m2 - 29,9 kg/m2

Taka wartość świadczy o występowaniu nadwagi. Nadmierna masa ciała jest groźna zdrowia. Tkanka tłuszczowa, która przez lata nagromadziła się w organizmie może przysporzyć wielu problemów – nie tylko estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nadwaga to prosta droga do otyłości. Bez zmiany nawyków żywieniowych i zwiększenia aktywności fizycznej można doprowadzić do wystąpienia szeregu chorób przewlekłych ściśle związanych ze zbyt dużą masą ciała.

Wartość BMI powyżej 30 kg/m2

Wynik powyżej lub równy 30 kg/m², wskazuje na otyłość.To już nie tylko nadmierna masa ciała, ale przede wszystkim choroba przewlekła. Jest ona przyczyną wielu problemów – odbiera zdrowie, jak i radość z życia. Tkanka tłuszczowa otulająca narządy wewnętrzne sprzyja otłuszczeniom wielu organów, w tym tak ważnych jak wątroba czy serce. Nie mogą one spełniać wówczas swojej roli, co prowadzi do poważnych powikłań i niejednokrotnie do przedwczesnych zgonów.

Z nami zdrowe odżywianie to przyjemność!