Umów wizytę

Dieta płodności

La CaloriaObszary Specjalizacji ▹ Dieta płodności

Planujecie powiększenie rodziny? Musicie wiedzieć, że istnieje zależność między tym, co jecie a płodnością. Niedobory mikro- i makroelementów mogą utrudniać poczęcie. Masa ciała w tym przypadku również ma duże znaczenie. Zarówno otyłość, jak i niedowaga mogą przyczynić się do obniżenia płodności. Zanim zatem rozpoczniecie starania o dziecko, musicie zwrócić szczególną uwagę na to, co jecie. 

Nasi specjaliści posiadają doświadczenie w żywieniu kobiet starających się o dziecko, a także zmagających się z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Jak wiadomo, jest to choroba, która powoduje zaburzenia owulacji i zmniejsza szanse na zajście w ciążę. W tym przypadku sposób odżywiania, obok leczenia farmakologicznego, ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na gospodarkę węglowodanową i hormonalną organizmu, zmniejsza stan zapalny, co w konsekwencji reguluje cykle miesiączkowe i przywraca prawidłowe jajeczkowanie.

Kadra naszych wykwalifikowanych dietetyków pomoże Wam zmienić nawyki żywieniowe i zwiększyć Waszą płodność oraz złagodzić dolegliwości związane z występowaniem chorób. W naszej ofercie posiadamy konsultacje dla par, dzięki którym razem będziecie mogli o siebie zadbać. Zapraszamy do współpracy!

Z nami zdrowe odżywianie to przyjemność!