Umów wizytę

Ciąża i laktacja

La CaloriaObszary Specjalizacji ▹ Ciąża i laktacja
Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży?

To bardzo wyjątkowy okres w życiu kobiety, w czasie którego należy zwrócić szczególną uwagę na odżywianie. Co nieco na ten temat czytałaś, może słyszałaś od koleżanek, jednak dalej masz wątpliwości co do słuszności otrzymywanych zewsząd informacji? Wydaje Ci się, że możesz jeść za dwoje, dlatego pochłaniasz wszystko, co znajdziesz w lodówce? Takie praktyki niestety są bardzo niebezpieczne dla Ciebie i rozwijającego się w Tobie maluszka.

Podczas ciąży jesteś wyjątkowo narażona na zakażenia pokarmowe, których konsekwencją może być m.in. poronienie lub przedwczesny poród. Aby uchronić się przed bakteriami z żywności, należy unikać pewnych produktów i stosować właściwe techniki obróbki kulinarnej. Nasi dietetycy nauczą Cię zasad zdrowego odżywiania w okresie ciąży. Dopilnują, abyś każdego dnia pokrywała swoje zapotrzebowanie na wszystkie składniki pokarmowe, tak by Twoje dziecko mogło prawidłowo się rozwijać. A jednocześnie zadbają o to, abyś przybrała na masie ciała tylko tyle, ile potrzebne.

Podczas laktacji powinnaś dostarczyć wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Odpowiednie odżywanie w trakcie karmienia dziecka piersią ma ogromny wpływ na jego rozwój psychoruchowy. Wydaje Ci się, że powinnaś stosować dietę eliminującą bardzo wiele produktów, więc nagle zaczynasz wykluczać żywność, która może być dla Ciebie i Twojego malucha bardzo wartościowa. Wbrew powszechnym opiniom można jeść praktyczne wszystko, tylko z głową. Jeśli zatem chcesz mieć pewność, że dostarczasz odpowiednią podaż kalorii i składników pokarmowych dla prawidłowego przebiegu laktacji, umów się na wizytę. Nasi dietetycy doradzą, co powinnaś jeść, by jakość mleka była na najwyższym poziomie.

Starasz się jeść zdrowo, karmisz piersią, a one nadal nie znikają? Bez obaw – pod okiem naszego dietetyka wrócisz do sylwetki sprzed ciąży, przy jednoczesnym wytwarzaniu wystarczającej ilości pokarmu. Dietetyk przeanalizuje Twój dotychczasowy sposób odżywiania, poprawi ewentualne błędy i nauczy Cię technik żywieniowych, za pomocą których ciążowe kilogramy odejdą w niepamięć.

Nie zwlekaj z wizytą! W naszej poradni znajdziesz specjalistów, którzy zadbają o Ciebie i Twoje dziecko w trakcie ciąży, jak i po porodzie!

Z nami zdrowe odżywianie to przyjemność!