Umów wizytę

Choroby tarczycy i autoimmunologiczne

La CaloriaObszary Specjalizacji ▹ Choroby tarczycy i autoimmunologiczne

 

Masz problemy z tarczycą? Objawy niedoczynności czy nadczynności są dla Ciebie bardzo uciążliwe?W Internecie krąży mnóstwo informacji na temat żywienia w chorobach tarczycy, jednak wielokrotnie mijają się one z prawdą lub nie mają naukowego potwierdzenia.

Nasi dietetycy to wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie tych schorzeń. Posiadają niezbędną wiedzę żywieniową, którą chętnie się z Tobą podzielą i przeprowadzą przez cały proces dietoterapii. Farmakologia w przypadku chorób tarczycy jest niezbędna, jednak odpowiednio zbilansowana dieta ma kluczowe znaczenie we wspomaganiu leczenia i utrzymaniu należnej masy ciała.

POMOŻEMY CI JEŚLI CIERPISZ NA:

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynnością tarczycy nazywa się nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołu tarczowego, który odpowiedzialny jest w organizmie człowieka za wydzielanie hormonów trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Wymienione hormony mają kluczowe znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka.

Wyróżnia się dwa rodzaje prezentowanego schorzenia - pierwotne i wtórne. Pierwsze pojawia się na skutek uszkodzenia struktury gruczołu, zaś drugie, kiedy przysadka mózgowa źle “zarządza” tarczycą, przez co dochodzi do zaburzeń jej funkcjonowania.

Kiedy tarczyca źle funkcjonuje, chory zauważa typowe objawy, do których zalicza się:

  • ciągłe uczucie zimna,
  • nagły wzrost masy ciała,
  • pogorszenie się stanu skóry,
  • ciągłe zmęczenie i osłabienie,
  • u kobiet - nieregularne miesiączki, u mężczyzn - powiększenie piersi.

Niedoczynność tarczycy jest jedną z głównych przyczyn pojawienia się otyłości. Powodem jest zaburzenie funkcjonowania metabolizmu oraz rozregulowaniem procesów trawiennych. Stąd tak ważna jest odpowiednia dieta, która pozwoli przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W połączeniu z aktywnością fizyczną może sprawić, że masa ciała wróci do normy sprzed choroby. Samodzielna kontrola tego, co jemy może być trudna, szczególnie, jeśli do tej pory nie zwracaliśmy uwagi na spożywane pokarmy.

W odpowiednim doborze produktów spożywczych nieoceniona będzie pomoc dietetyka, który nie tylko ułoży odpowiedni jadłospis, ale przede wszystkim będzie czuwał nad przestrzeganiem zaleceń. Będzie miał również pieczę nad wynikami badań chorego.

Po więcej informacji zapraszamy na odrębną stronę poświęconą tej chorobie.

Oprócz choroby Hashimoto, specjalizujemy się również w dietoterapii innej choroby tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Jeśli cierpisz na chorobę Gravesa-Basedova, nasi dietetycy będą w stanie Ci pomóc. Mimo, że to schorzenie jest mniej „popularne” niż choroba Hashimoto, nasza wiedza żywieniowa na ten temat jest na równie wysokim poziomie.

W naszej poradni zajmujemy się nie tylko autoimmunologicznymi chorobami tarczycy, ale również uzyskasz tutaj informacje dotyczące diety w innych schorzeniach tego typu.

Dzięki zaleceniom naszych ekspertów, poprawisz jakość swojego życia, poprzez złagodzenie objawów takich chorób jak:

  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • celiakia
  • toczeń układowy

Choroby tarczycy i autoimmunologiczne z pomocą naszych dietetyków nie muszą być już takie uciążliwe. Wystarczy udać się do naszej poradni, aby otrzymać profesjonalne porady żywieniowe i praktyczne wskazówki ułatwiające walkę z chorobą.

W naszej placówce możesz na miejscu wykonać niezbędne badania krwi, a w razie potrzeby zapisać się na konsultacje endokrynologa lub innego specjalisty.

Z nami zdrowe odżywianie to przyjemność!